geo borne sulniowo navigation borne sulinowo
  tel 094 373 3063  
 

"Nad, Pod, Na i W Wodzie"

Pozatym lasy, szlaki, trasy - szczerze - niesposób się nudzić.

atracje w bornym sulinowie

 

Atrakcje w Bornym Sulinowie

Borne Sulinowo dla amatorów moczenia kija jest równie atrakcyjne, jak dla wielbicieli innych form rekreacji. Północną granicę miasta wyznaczają brzegi jeziora Pile, obfitującego we wszelkie gatunki ryb. Jest to duże, około 1000 ha, i głębokie, do około 40 m., jezioro o ciekawej linii brzegowej.

Dla amatorów spinningu czekają dorodne szczupaki i okonie, które można łowić w wielu ciekawych, nie zatłoczonych miejscach. Można wybrać sobie jedną z pięknych zatoczek lub, przy odrobinie znajomości wody, jedną z podwodnych górek. Złowienie kompletu nie jest żadnym problemem. To tylko kwestia ambicji: czy mają to być "wymiary" czy "rekordy".

Czyste, piękne jeziora i rzeki o krystalicznej wodzie. Rzadkie gatunki zwierząt: łosie, bobry, wydry, żurawie, kormorany a nawet czarne bociany i orły bieliki.

Największe w Europie wrzosowiska, rezerwat cisowy i inne ciekawostki florystyczne. Olbrzymie głazy narzutowe. Bunkry, zapory i inne pozostałości umocnień Wału Pomorskiego. Byłą hitlerowską a później sowiecką bazę wojskową - zamknięte miasto Borne Sulinowo wraz z olbrzymim poligonem. Zabytkowe młyny i elektrownie wodne. Największy w Polsce akwedukt. Zabytki architektury sakralnej - kamienne i drewniane kościółki, przydrożne kapliczki.

Dla tych którzy muszą się wymęczyć - do dyspozycji jest kort tenisowy, rowery, kajaki ... nawet konie.

W lasach wyznaczone są ścieżki dla amatorów turystyki pieszej i rowerowej, wiodące przez najciekawsze miejsca. Ścieżki wiodą przez szczególnie ciekawe wrzosowiska jedyne w swoim rodzaju ogromne pola - unikalne w skali Europy.

Wspaniałe jeziora zadowolą osoby preferujące rekreację i wypoczynek nad wodą lub na wodzie. Amatorzy kajakarstwa mają do dyspozycji wiele jezior połączonych kanałami a ich ciąg zwieńczony jest przepiękną rzeką Piławą.

Spływ tym szlakiem zarówno w górę (jeziorami) jak i w dół (rzeką) dostarczy niezapomnianych wrażeń i da możliwość obserwowania szczególnie pięknej przyrody.

Duże jezioro Pile - to żeglarstwa i surfing. Wody pierwszej klasy czystości są idealne dla amatorów kąpieli.

Borne Sulinowo to także pozostałości urządzeń i budowli militarnych. Tajemnicza historia zamkniętego miasta.

 
 

© 2008 Geo. Chrobrego 29c, Borne Sulinowo tel: 094 373 3063 e-mail: borne.sulniowo@interia.pl
home | borne sulinowo | spanie | jedzenie | atraktcje

 
home borne sulinowo spanie jedzenie atrakcje